wtorek, 26 stycznia 2010

4. RUNDA PYTAŃ MIESIĄCA ANGLII

1. JAK NAZYWA SIĘ NAJDŁUŻSZA RZEKA WIELKIEJ BRYTANII I JAKA RZEKA PRZEPŁYWA PRZEZ LONDYN?

2. JAK MA NA NAZWISKO KRÓLOWA ANGLII?

3. NARYSUJ DRZEWO GENEALOGICZNE KRÓLOWEJ SKŁADAJĄCE SIĘ Z MINIMUM 8 ŻYJĄCYCH CZŁONKÓW JEJ RODZINY.

WYNIKI PO 3. TYGODNIU MIESIĄCA ANGLII

1. JAN KAMELA 3b 67++ p.
2. ULA MENDYS 4s 65 +++ p.
3. MARYSIA STASIECKA 6a 65++ P.
AGNIESZKA SOŁDACKA 4s 65 ++ p.
4. ANIA SZYMAŃSKA 6a 65 + p.
5. MACIEK KOZAK 3b 57 ++++ p.
6. AGNIESZKA ŁAPIŃSKA 5s 56 p.
7. MICHAŁ SOŁDACKI 4s 53 ++ p.
8. KAJTEK MICHALAK 5a 41 + p.
9. ZUZIA WYSOCKA 4s 40 p.
10. ANIA ZIELIŃSKA 6b 38 + p.


PRZY OKAZJI, STARAJCIE SIĘ NIE ROBIĆ BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH, BO GŁUPIO POTEM POWIESIĆ PIĘKNĄ PRACĘ NA TABLICY, GDZIE NAPISANE JEST "KRULOWA" ZAMIAST "KRÓLOWA"...

niedziela, 24 stycznia 2010

WYNIKI KONKURSU NA MULTIMEDIALNY PRZEWODNIK PO OKOLICY. RECENZJE PRAC

OTO WYNIKI KONKURSU:

PIERWSZE 5 PRAC ZAKWALIFIKOWANYCH DO WYJAZDU (kolejność przypadkowa):

ZUZANNA WYSOCKA 5s
Film nakręcony ze świetnym pomysłem, zaczynający się od przedstawienia autorki, z którą przechodzimy po różnych zakątkach Żoliborza, wchodząc do jej ulubionych sklepów, przejeżdżając najładniejszymi ulicami. Oscara za drugoplanową rolę zdobywa Tata, dorzucający co jakiś czas dowcipne komentarze. Film dowcipny, pomysłowy, Zuzia mówi płynnie po angielsku, widać, że sama doskonale sobie radziła z przygotowaniem materiału językowego.

CEZARY SAMOJŁOWICZ 4b
Prezentacja w PowerPoint jako jedyna prezentuje stroje związane z przedstawianym miejscem, zawierająca rzeczy najciekawsze i osobiste zarazem. Czarek umiejscawia jako jedyny Żoliborz tak, aby każdy wiedział, gdzie on się znajduje: wychodząc od mapy Europy, kończąc na planie Żoliborza. Dalej projekt prezentuje najważniejsze miejsca dla Czarka i rodziny, mieszkającej tu od ok. 100 lat, trochę miejsca poświęca wojnie, jako że Czarek interesuje się II wojną. Na koniec prezentacja pokazuje najładniejsze miejsca w dzielnicy. Jest to jedyna PEŁNA (co oznacza, że stanowi logiczną całość) prezentacja, wykonana z pomysłem i zaangażowaniem. Widać, że Czarek poświęcił prezentacji dużo czasu, sam wykonywał zdjęcia, dzięki czemu widać, że zaczął wczesną jesienią.

JANINA FREJLAK I MACIEJ KOZAK 3b
Przezabawny film, prezentujący ulubione miejsca Janki i Maćka, od szkoły po basen i Kampinos. W filmie grają również psy i koty dzieciaków, wszyscy są pełni zaangażowania i szalonych pomysłów. Może ich angielski nie jest perfekcyjny, ale słychać, że mówią z głowy, pomagają angielskie podpisy - na pewno dadzą sobie radę w Anglii. Film pełen jest zaskakujących akcji, jak niebezpieczne wyczyny kaskaderskie na basenie, atak Czarnego Rekina w Kampinosie (rekin? w lesie?), czy przyjazne rysie bawiące się z mieszkańcami osiedla. Pozycja kasowa i festiwalowa zarazem.

ANNA SZYMAŃSKA 6a
Prezentacja w PowerPoint, pokazująca chyba w pełni Żoliborz, część willową, przedwojenne kamienice, jak i bloki, nie zapominając o parkach. Na własnym przykładzie pokazuje, co można robić w każdym z tych miejsc, prezentuje własne zdjęcia. Przedstawia dokładnie szkołę, siebie w domu i z rodziną i po własnych zdjęciach widać, że zabrała się do tego również już na jesieni. Na zakończenie Ania proponuje trasę spacerową po Żoliborzu. Cenny jest również komentarz słowny, czyli Ania opowiada własnym głosem, co widać na slajdach.

ALEKSANDRA KWIECIEŃ 6s
Zakwalifikowana jako ostatnia z prezentacji PowerPoint. Pokazuje dla odmiany Białołękę, w pracę włozono bardzo wiele wysiłku i staranności. Pokazane są najważniejsze i najciekawsze miejsca na Białołęce, prezentacja jest interaktywna, można klikać, tu coś biega, tu przelatuje, tu gra... Prezentacja przykuwa uwagę i potrafi zainteresować.

PRACE NIEZAKWALIFIKOWANE:
Tutaj wyjaśniamy, dlaczego praca nie dostała się do finału i dlaczego autor nie pojechał do Anglii.

IZABELLA KOZŁOWSKA 4b
Film, jaki nakręciła Iza zaczął się bardzo dobrze: autorka przedstawiła siebie, swój dom i zaczęła od Kampinosu. Jednak zainteresowanie minęło po 1:15 min., okazało się, że pomysł był bardzo dobry, ale Iza zwyczajnie zaczęła za późno i wyglądało to tak, jakby nakręciła kilka scen w weekend przed poniedziałkiem, kiedy oddała pracę. Gdyby zaczęła wcześniej i reszta filmu wyglądałaby tak, jak pierwsza minuta, wyjazd byłby w kieszeni...

AGNIESZKA ŁAPIŃSKA 5s
Film zapowiadał się ciekawie: Agnieszka w domu przedstawia siebie, potem drogę do szkoły i wreszcie krótko prezentuje samą szkołę. To 1\3 filmu. Reszta to wycieczka po Zoo (nie wiadomo skąd też się nagle tam wzięła), prezentująca różnorakie zwierzątka. Nie o to do końca chodziło.

ALEKSANDRA MUTHER 5s
Filmu nakręconego przez Olę nie bardzo da się oglądać, ponieważ obraz nieustannie drży i skacze, nie bardzo widać, o czym mówi autorka, choć pomysł niewątpliwie był ciekawy, a film warty obejrzenia.

JAN ULBRYCH 4a
Praca w pliku Word jest bardzo dobrą pracą, na szóstkę nawet, pod warunkiem, że jest to projekt na lekcję angielskiego na temat "Warsaw". Na międzynarodowy konkurs to trochę mało... Chociaż Janek zaprezentował również siebie i swoje ulubione miejsca, trochę zabrakło w pracy 'błysku'. Ale z angielskiego na pewno dostanie 6, bo to praca bardzo porządna!

Poza powyższymi pracami, dostaliśmy również sporo prac w formacie PowerPoint, które były do siebie bardzo podobne tak pod względem pomysłu, jak i wykonania, dlatego, mimo, iż były naprawdę niezłe, nie zostały wybrane. Oprócz tego w nawiasach dodatkowe argumenty, jeśli były. Oto autorzy:

MARIA STASIECKA 6a (troszkę za dużo Marysi wszędzie, czcionka zupełnie nieczytelna)
JAKUB KOREK i VICTOR OLEWNICZAK 6s (jedno z lepszych wykonań, ciekawe i treściwe opisy, brakowało czegoś wyjątkowego)
ALEKSANDRA NOWIK i EWELINA KOPERCZAK 6s (prac króciutka - zaledwie 12 slajdów, zdjęcia w większości nie wykonane osobiście... Trochę to za mało jak na dwie osoby)
KAROLINA KALISZEWSKA 6s (również jedna z lepszych prac, jednak brakowało staranności wykonania i było sporo błędów językowych. W pracy Karolina wykorzystała kilka bardzo dobrych pomysłów, jak zestawienie zdjęć dzisiejszych z takimi sprzed kilkudziesięciu lat... Może to byłby właściwy trop? Praca otarła się o czołową piątkę)
MARIANNA SULIKOWSKA 6a (praca niezła, choć krótka, Mania pokazuje sporo miejsc osobistych i ciekawych, szkoda, że nie były one poukładane w jakąś logiczną całość i nie tworzyły sensownego ciągu)
MICHAŁ KIEC 5s (Praca estetyczna i dużo tam opisów Łomianek, szkoda jednak, że chyba ani jedno zdjęcie nie zostało zrobione przez Michała osobiście, tylko ściągnięte ze strony o mieście. Praca w ogóle wygląda jak prezentacja wzięta z oficjalnej strony Łomianek, tylko poukładana według pomysłu autora. Za mało własnej inwencji i pracy)
FILIP DENIS 6s (Praca dość krótka, z bardzo dużą ilością podstawowych błędów językowych. Wygląda na to, że Filip zabrał się za robotę w ostatniej chwili i zabrakło trochę czasu i spokoju na przemyslenie pewnych rzeczy)
SZYMON GRZYBOWSKI (obszerna praca, pokazująca miejsca ważne dla Szymona i jego rodziny. Część zdjęć jest własnych, część zapożyczonych, ale widać, że autor był wszędzie tam, gdzie pokazuje. Zabrakło tylko pomysłu spinającego prezentację w całość)
ZUZANNA BURCHARDT 6s (Praca bardzo krótka, zawiera jedynie kilka slajdów, to zdecydowanie za mało, ponieważ praca została oddana juz na początku grudnia)
ANIA ZIELIŃSKA 6b (jedna z lepszych prac, którym zabrakło ułamków punktu, żeby dostać się do finałowej 5. Na niekorzyść zdecydowało sporo zdjęć ściągniętych z internetu, mało zrozumiałe czasem opisy - nie wiedzieliśmy, czy to żarty, czy źle coś zrozumieliśmy... Było za to sporo ciekawych pomysłów, bilans więc wyszedł na zero. Gdyby na plus...)

W skład komisji weszli: Pani Dyrektor Ewa Kozłowska, p. Agnieszka Woźnicka, p. Marta Skrzyńska i p. Michał Szymański. Komisja obradowała prawie tydzień, bo wybór był trudny, z uwagi na sporą ilość dobrych prac. Wybraliśmy te, które, naszym zdaniem, zawierały najciekawsze pomysły i w które włożono widoczny wysiłek.

Następne konkursy promowane wyjazdem zaczynają się we wrześniu! Bierzcie udział, bo warto!

wtorek, 19 stycznia 2010

MIESIĄC ANGLII - PYTAŃ ZESTAW 3.

1. PODAJ NAZWY 4 KRAIN ZJEDNOCZONEGO KRÓLESTWA WIELKIEJ BRYTANII I IRLANDII PÓŁNOCNEJ (UNITED KINGDOM) I ICH STOLICE

2. PODAJ MIEJSCE URODZENIA WILLIAMA SZEKSPIRA I 5 FAKTÓW Z JEGO ŻYCIA (NP. RODZEŃSTWO, UTWORY, DZIECI...)

3. JAK NAZYWA SIĘ RZĄDOWA CZĘŚĆ LONDYNU, A JAK HANDLOWACZĘŚĆ MIASTA? DO KTÓREJ Z NICH KRÓLOWA NIE MOŻE WJECHAĆ BEZ POZWOLENIA?

WYNIKI PO DRUGIEJ TURZE MIESIĄCA ANGLII

1. ULA MENDYS 4s 48 +++ p.
2. JAN KAMELA 3b 48 ++ p.
3. MARYSIA STASIECKA 6a 46 ++ p.
AGNIESZKA SOŁDACKA 4s 46 ++ p.
4. ANIA SZYMAŃSKA 6a 46 + p.
5. MACIEK KOZAK 3b 39 ++++ p.
6. AGNIESZKA ŁAPIŃSKA 5s 36 p.
7. MICHAŁ SOŁDACKI 4s 33 ++ p.
8. KAJTEK MICHALAK 5a 27 + p.
9. ANIA ZIELIŃSKA 6b 24 + p.
10. ANTEK PIOTROWSKI 4s 24 p.

poniedziałek, 11 stycznia 2010

MIESIĄC ANGLII - PYTAŃ ZESTAW 2.

1. Jak nazywa się największy plac z fontannami w londynie i czyj pomnik stoi na tym placu ?

2. Kim był Christopher Wren i czym zasłużył się dla stolicy Wielkiej Brytanii ?

3. Co angielski król nazywał "Mary Rose" i co się stało z ową "Mary Rose" ?


UWAGA!! PROJEKTY NA KONKURS NA PRZEWODNIK ODDAJEMY W WERSJACH PRÓBNYCH W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK, T.J. 18 STYCZNIA!!!

WYNIKI PO PIERWSZEJ TURZE MIESIĄCA ANGLII

1. JAN KAMELA 3b 39 ++ p.
ULA MENDYS 4s 39 ++ p.
2. MARYSIA STASIECKA 6a 38 + p.
3. AGNIESZKA SOŁDACKA 4s 37 + p.
4. ANIA SZYMAŃSKA 6b 37 p.
5. MACIEK KOZAK 3b 30 +++ p.
6. AGNIESZKA ŁAPIŃSKA 5s 27 p.
7. KAJTEK MICHALAK 5a 19 + p.
MICHAŁ SOŁDACKI 4s 19 + p.
8. KUBA SKRZECZ 2a 19 p.
AGATA CIARA 3s 19 p.
9. ANTEK PIOTROWSKI 4s 18 p.
10. ANIA ZIELIŃSKA 6b 17 + p.


WALKA JEST WYRÓWNANA I DO CZOŁÓWKI DOŁĄCZAJĄ KOLEJNI! OBOK PRZYKŁADOWE, NAJŁADNIEJSZE PRACE Z ZESZŁEGO TYGODNIA.

PS. STARAJCIE SIĘ NIE STOSOWAĆ OPCJI „KOPIUJ \ WKLEJ”, BO OD RAZU WIDAĆ, ŻE SIĘ KTOŚ NIE NAROBIŁ...

wtorek, 5 stycznia 2010

MIESIĄC ANGLII - ZESTAW PYTAŃ NR 1

STYCZEŃ MIESIĄCEM ANGLII!!
OTO PIERWSZY ZESTAW PYTAŃ, TRADYCYJNIE ODPOWIEDZI ODDAJEMY DO BIBLIOTEKI DO KOŃCA TYGODNIA:

1. CO TO JEST BIG BEN I GDZIE SIĘ ZNAJDUJE?

2. GDZIE JEST MUR HADRIANA I DLACZEGO POWSTAŁ?

3. WYMIEŃ PIĘCIU OSTATNICH KRÓLÓW ANGLII.